تبلیغات
کلمه لا اله الا الله حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی. ولایة علی ابن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی - اخلاق حرفه‌ای کاری باید در جامعه نهادینه شود
کلمه لا اله الا الله حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی. ولایة علی ابن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی
این قلم ها كه در دست شماست،در محضر خداست
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
دکتر علی لاریجانی، صبح امروز (یکشنبه، نهم مهر) در دیدار با اعضای شورای عالی نظام پرستاری، پرستاری را شغلی شرافتمندانه و ارزشمند برای کشور دانست و تصریح کرد: در اوضاع کنونی، پرستاران در حالی به وضعیت مردم رسیدگی می‌کنند که در شرایط بد روحی و روانی هستند.

به گزارش «تابناک»، به نقل از خانه ملت، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی وضعیت پرستاران در شرایط کنونی را به مانند ملک خواند و افزود: پرستاران با رفتار و اخلاق خود می‌توانند بر روحیه مردم و بیماران تأثیرگذار باشند. 

بنا بر این گزارش، وی آرامش روحی و روانی پرستاران را مهم خواند و یادآور شد: گفته‌ها نشان می‌دهد، برخی پرستاران در شرایط کنونی و به دلیل مسائل حقوق و دستمزد، استقلال روحی ندارند. 

دکتر لاریجانی با دسته‌بندی سخنان اعضای شورای عالی نظام پرستاری تأکید کرد: بحث طبقه اول، مربوط به ملاحظه درباره قوانین است که اگر قانونی افزون بر قوانین موجود و قانون بهره‌وری نیاز است، پیشنهاد‌ها داده شود و تا آنجایی که امکان دارد در مجلس مطرح شود تا با بازگرداندن آن به کمیسیون بهداشت و درمان تنظیم کند تا در صحن مجلس مطرح شود. 

وی با اعلام آمادگی مجلس برای کمک به پرستاران زحمت‌کش و علاقه‌مند به سلامت ملت بیان کرد: بحثی از اظهارات شما به علت نبود اجرای قانون است که یعنی قانون هست، ولی به درستی اجرا نشده که آن را هم نوشته تا معاونت نظارت مجلس پیگیری کند تا قانون کامل اجرا شود. 

دکتر لاریجانی با بیان اینکه شاید برخی مشکلات به دلیل نقایص مدل‌های کاری در بیمارستان‌ها باشد، افزود: در این موارد باید استاندارد‌ها تغییر پیدا کند و البته نیاز به بسط در افکار عمومی هم دارد و این که باید مسئولان اجرایی کشور و وزیر بهداشت گفت‌و‌گو کنند که مشکلات نیروی انسانی و بحث حقوقی حل شود. 

دکتر لاریجانی، سومین عامل را مربوط به استانداردهای اجرایی دانست و تأکید کرد: شورای عالی نظام پرستاری، این موضوع را با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح کند یا از سوی مجلس این موضوع پیگیری شود. 

نماینده مردم قم در مجلس، موضوع دیگر را حقوق و مزایای پرستاران خواند و افزود: قانون بهره‌وری باید به پرستاران در این زمینه کمک کرده باشد؛ اما در عین حال باید دید ضوابط قانون اجرایی نمی‌شود یا در پایه کار ضغیف است که باید اصلاح شود یا در صورت انجام مطالعات در بودجه سال آینده اصلاحات انجام می‌گیرد. 

دکتر لاریجانی توجه به درخواست شورای عالی نظام پرستاری مبنی بر معرفی خانم دکتر مداح به عنوان «چهره ماندگار» گفت: افتخار می‌کنیم که دکتر مداح به عنوان چهره ماندگار معرفی شوند. 

وی اخلاق حرفه‌ای در شغل پرستاری را بسیار مهم خواند و یادآور شد: پرستاران با همه مشکلاتی که دارند، خدمات ارزشمند بسیاری را انجام می‌دهند اما بحث کلی وجود دارد که تنها ویژه پرستاران نیست و آن این است که اخلاق حرفه‌ای در کشور بسیار ضعیف است. 

دکتر لاریجانی با بیان اینکه برخی از کشور‌ها، اخلاق حرفه‌ای را در سیستم آموزشی خود از پایه رشد می‌دهند، تصریح کرد: علاقه‌مندی عامی که باعث توسعه در کشور می‌شود، این است که مردم به کار علاقه‌مند باشند و در همه سطوح دیده می‌شود افراد علاقه‌مند به کار بسیار موفق‌تر بوده و در جامعه هم به عنوان پایه به ارتقای جامعه کمک می‌کنند. 

نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه کشورهای ضعیف‌تر و کوچک‌تر از ایران با اتکا به نیروی انسانی خود رشد خوبی داشته‌اند، توضیح داد: نیروی انسانی تحصیل‌کرده علاقه‌مند به کار، بهره‌وری را بالا می‌برند. 

دکتر لاریجانی با بیان اینکه متوسط ساعت کاری مفید در کشور بسیار کم است، اعلام کرد: هر چقدر از میزان کار مفید کم شود، ضرر برای کشور بیشتر است و کشور در این زمینه نیاز به کاوش جدید و روش نوین دارد تا اخلاق حرفه‌ای در کارهای گوناگون غنی شود. 

وی با بیان اینکه غنی کردن اخلاق حرفه‌ای به کل کشور ثمر می‌رساند، افزود: روحیه فرد بر اثر حفظ اخلاق حرفه‌ای حس کردن این که یک عنصر کارآمد برای جامعه است، شاداب می‌شود. 

نماینده مردم قم در مجلس شورای یادآور شد: اگر پرستاران از نظر زبانی و رفتاری با علاقه کار کنند، کیفیت کارشان افزایش پیدا می‌کند و اثر آن را در جامعه می‌توان حس کرد و این مطلب تا اندازه‌ای نیازمند کار آموزشی است. 

وی با مد نظر قرار دادن اینکه کسانی که اخلاق حرفه‌ای ممتاز در کار را رعایت می‌کنند، باید معرفی و تشویق شوند، تصریح کرد: ممکن است در اخلاق حرفه‌ای از برخی مؤلفه‌های خوبی جاهای دیگر استفاده شود. اخلاق حرفه‌ای باید از مختصاتی خاص برخوردار شود و مبتنی بر ارزش‌های داخلی باشد و در دوره‌های آموزشی به آن بها داده شود. 

دکتر لاریجانی با بیان اینکه در تدوین اخلاق حرفه‌ای باید ارزش‌ها نیز در نظر گرفته شود، افزود: برخی مؤلفه‌های ارزشی در اخلاق حرفه‌ای باید به درستی آموزش داده شود و عمل کنندگان به آن باید تشویق شده و به جامعه معرفی شوند. 

وی معرفی کردن پرستاران نمونه را نوعی ارزش‌گذاری برای این قشر خواند و گفت: این فرهنگ بسیار مهم است که برخی با وجود مشکلات اقتصادی به کار خود مقید هستند. 

دکتر لاریجانی با بیان اینکه اخلاق حرفه‌ای نه تنها از سوی پرستاران بلکه از سوی همه نیروهای کشور باید رعایت شود، گفت: برخی افراد با علاقه‌شان همواره به فعالیت خود ادامه می‌دهند و کار را بخش مهمی از زندگی خود می‌دانند که در این صورت از کار خود لذت می‌برند. 

وی با بیان اینکه اخلاق حرفه‌ای در کار باید به عنوان فرهنگ در جامعه نهادینه شود، افزود: یکی از محورهای اصلی کشورهای توسعه یافته این است که کار در آن جوامع جدی گرفته شود. 

وی با اظهار امیدواری و توفیق روزافزون برای نظام پرستاری کشور تأکید کرد: داشتن این ساختار کمک می‌کند تا مسائل خوب دسته‌بندی و پیگیری شود تا نظام پرستاری فضایی باشد برای پرستاران و آنان نیز بتوانند مشکلات خود را سازمان‌یافته‌تر به بخش‌های حاکمیتی منتقل کنند. 

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با آرزوی توفیق برای پرستاران کشور گفت: کار پرستاران به دلیل ارتباط با سلامت جامعه اهمیت بسیاری دارد و هر چقدر این شغل دقیق‌تر، منضبط‌تر و با محبت بیشتری انجام بگیرد، تأثیر مثبت‌تری بر جامعه می‌گذارد. 

در این دیدار، غضنفر میرزابیگی، رئیس کل سازمان نظام پرستاری ایران با توصیف مطالبی بخشی از مشکلات قشر پرستار جامعه با رئیس مجلس شورای اسلامی مطرح کرد. 

در این دیدار همچنین دکتر چراغی، خانم دکتر مداح و خانم دکتر صلاحی و دکتر عباس‌زاده مطالبی را بیان کردند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 24 مهر 1391 :: نویسنده :
جمعه 16 تیر 1396 09:36 ق.ظ
Loving the info on this website, you have done outstanding
job on the posts.
دوشنبه 12 تیر 1396 12:46 ق.ظ
Right here is the right webpage for anyone who wishes to find out about this topic.
You realize so much its almost tough to argue with you (not that I really
would want to?HaHa). You definitely put a brand new spin on a topic that's been written about for years.
Great stuff, just excellent!
جمعه 9 تیر 1396 07:43 ب.ظ
Great beat ! I wish to apprentice even as you amend
your site, how can i subscribe for a blog web site? The account aided me a appropriate deal.
I have been a little bit familiar of this your broadcast offered
vivid clear idea
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ :
نویسندگان
نظرسنجی
چه تعداد صلوات برای ظهور آقا می فرستید
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :